Wednesday, January 26, 2011

Smile if you like me

Tõime lõpuks oma rattad Tooropist ära (ehk siis oma vana elukoha juurest) ja sõitsime nendega koju. Millalgi lähme ratastega Amsterdam- Noordi avastama. Siin pidavat interneti andmetel ilusaid maju ja veskeid olema. 
Glea ostis eile (25.01) kohalikust spordipoest korvpalli. Ta ise on vana kossuäss, käis mitu aastat trennis. 
Pall ostetud, otsustasime kohalikule platsile loopima minna. Natukese aja pärast ühines meiega ka kohalik 10 aastane koolipoiss. Vahva oli. täna lähme ka palli loopima. Ja meil on nüüd hüppenöör ka olemas...spordimutid koos siin.
Aga me olemegi siin jube laisaks läinud, kooli hetkel enam ei ole ja muud ka eriti teha ei ole. Magame lõunani  ja siis on juba jälle aeg magama minna. Enam ei viitsi logeleda, tahaks midagi teha! 
Kool on tegelikult põhimõtteliselt täiesti läbi, veebruaris algab hoopis täiesti uus kursus, hoopis teise nimega ja uued inimesed ka. Me tegelikult ei plaaninud sealt eriti aineid võtta ja minul punkte ka vaja ei ole, kuid mõne huvitava aine võtan siiski. Hollandi keele õppimist jätkan ka.
  Vahepeal kohutavad uudised..kohutavad ma ütlen teile. Hommikul lehte lugedes nägin pealkirja, et kakole kehtestatakse ekspordi keeld! Maailma lõpp läheneb ilmselgelt. Andsin Maritile käsu, et ta papile kindlasti edastaks ostunimekirja, mis koosneb 50 kg Meie Margi kakaost. Sest ilmselgelt ei saa ilma kakaota šokolaadi keeksi teha, kuumast kakaost rääkimata. Lisaks veel paljud muud magustoidud ja joogid.. kurbus minu südames. Õnneks on meil kapis veel Eesti šokolaadi, kuid ilmselgelt peab ka seda kokku ostma hakkama. Kuid ärge kaotage lootust, kallid kaas kakaosõbrad, ehk kaob ka see ekspordikeeld ja kakaod võib jällegi vabalt poelettidelt leida! Saabub aeg, kui kakaokooke, keekse ja maiustusi jagub kõigile!! Oleme koos positiivsed sellel raskel teel!!!
Täna (26.01) käisime ka Gleaga korvapalli mängimas. Meiega ühinesid jällegi kolm kohalikku poissi, kes olid vanuses 11, 11 ja 12, kuigi üks (kõige lühem) väitis, et ta on 25. Tema sõber vihjas ka, et ta on lilliput! Igatahes saime hollandi keelt harjutada ja mõnusalt trenni teha. Poisid tegid ettepaneku, et mängime kolm kahe vastu. Päris vahva oli, sest ilmselgelt on minust lühemate ja nooremate poiste võistkond mulle paras. Pikemate inimestega ma arvatavasti mängida ei oskaks. Punkte me ei lugenud, aga meie Gleaga võitsime :D.
 Reedel on Glea sünnipäev pluss soolaleivapidu nr 2. Vahva!

Tervitaks Valmo Kriisat!
Olge tublid, 
  Mae



No comments:

Post a Comment