aeg lendab väga kiiresti, vähem kui kahe nädala pärast tulen juba koju. kurbus ja rõõm üheskoos..sest A'Dam on väga meeldiv linn.
Vahepeal on meil Gleaga kool läbi saanud ja eriti miski ei takista meil ilusa ilma nautimist! õues on soojakraadid pidevalt üle 22 pügala ning tagaaias on väga mõnus päikest võtta!!!
 |
| Kanakari |
igatahes...14. aprillil käisime Gleaga kokteiliõhtul. naiste kokteili õhtul kui täpsem olla! kohal ainult naised ja erinevad maitsvad kokteilid (igaüks pidi kaasa tooma tarvilikud asjad meelepärase kokteili jaoks). ütleme ausalt, et sellist kanakarja ei ole ma vist elusees näinud. väikeses ühikatoas üle viiekümne kaunilt riietatud naist- ei pea vist mainima, et jutuvadin kasvas nii suureks, et mina ei kuulnud isegi omi mõtteid. rääkimata sellest, et alt naabrid kutsusid meile politsei- kaks kena noormeest, kes meiega ühineda kahjuks ei soovinud. tegid hoopiski korteriomanikule hoiatuse ja käskisid vaiksemalt võtta. vaiksemalt võtmine õnnestus umbes kaheks minutiks ja siis läks jutuvadin samamoodi edasi. et vältida ühikatoa elanikele trahvi saamist, otsustasime kõik koos linna peale minna. linnas suutsime me üksteist kuidagi ära kaotada ja läksime Birgüli ning Gleaga teistest eraldi peole! aga õhtu oli siiski väga, väga lõbus ning erinevad kokteilid mekkisid hästi! linnapeal kohtasime tõmmut peikat nr 2. tegelikult oli lihtsalt üks kamp kohalikke poisse..lõbusad sellid!
 |
| Kohalikud "fotogeenilised" noormehed |
pühapäeval sain kokku maailmarändurite eve ja endliga, teisiti tuntud kui mammi ja papi! ühinesime gleaga nende turistigrupiga ja vaatasime koos kuidas vääriskive lihvitakse, ning proovisime kalleid sõrmuseid sõrme. kahjuks ühtegi hinnalist eset ei soetanud, kuid kui kunagi peaksin abielluma, siis tean kust saab ilusaid sõrmuseid!! hiljem liikusime glea ja minu pesapaika. nemad tõid mulle merevaiku, suitsuvorsti ja kommi, mina küpsetasin vastutasuks pannkooke!
pärast läksin nendega heinekeni muuseumisse, kus saime kohalikku õlut mekkida ja tutvusime õlletootmise ajalooga. sain ka õllevalaja sertifikaadi, ehk siis õppisin kuidas vaadiõlut klaasi lasta.
järgmise päeva õhtul saime jälle kokku, jalutasime mööda linna, tutvustasin neile Wok to walk'i. kõht sai väga täis, peab mainima, et mammi on nõrk, niiet mina ja papi pidime ka tema pool portsu omavahel ära jagama :D. edasi liikusime tussaud muuseumisse, kus tegime mõned pildid kohalike ja mittekohalike prominentidega. muuseumile järgnes linnatuur ja jalutuskäik punaste laternate tänaval!
Hiljem viisid meie teed lahku ja enam ma neid enne kojunaasmist ei näe. Mälestuseks sain Mammilt nohu, mis ei ole siiamaani üle läinud :D.
 |
| Sõit, sõit sinna... |
 |
| Rahvuslik monument ja Mae jalad! |
|
Et Damile pandi püsti lõbustuspark, ei suutnud me Gleaga end talitseda ja tegime kolmapäeval pärast kooli ühel karusellil sõidu!!! Lahe oli, sest see läks hästi kõrgele, nii et terve Amsterdam paistis kätte. Lisaks saime lõpuks ka pildi, kus me koos kuulsa sussi sees oleme. (Pildid ülal)
Neljapäeval (21.04.11) tuli külla Margit. Ma vist viimati nägin teda eelmine suvi, kui ta korra Eestit väisas. Muidu resideerub ta Londonis ja Cambridges. Margitit tean ma juba enne kooli minekut. Niiet võib öelda, et ta on üks kauaaegsemaid sõbrannasid mul.Igatahes vahva, et ta leidis aega külla tulla.
 |
| Margitiga |
Õhtul oli plaan minna pittu. Saime kursakaalsatega kokku, istusime ühika taga verandal rääkisime juttu. Umbes kesköö paiku hakkasime ratastega linna poole liikuma. Peatusime lastepargis, kus ronisime ja turnisime niisama. Oli ju ometi nii lõbus, ei tundunud, et miski valesti peaks minema.
 |
| Lastepargis |
Mina vedasin Margitit pakikal. Sõitsime siis rõõmsalt linna ja olime peaaegu kohal, kuni ette tuli saatuslik sild..sild millest ma koos Margtiga üle ei jaksanud vändata ja lõpptulemusena käisime me koos käpuli. Margitil oli põlveid kriimustatud, kuid mina kukkusin küünarnuki peale nii, et esialgu lõi pildi eest ära korraks ja oli selline tunne, et tahaks silla äärelt varem söödu sama teed pidi välja lasta. Esimesest šokist ülesaanuna taipasin, et õnneks saan näppe natukene liigutada ning järelikult on luud-kondid terved. Kursakaaslased tulid ka kohe appi ja üks kohalik juhatas meid lähimasse haiglasse, mis oli ühtlasi ka politsei jaoskond. Et ma juba niigi käpuli käisin ja teiste aega veetsin, siis haiglasse tulid minuga kaasa ainult Glea ja Margit. Ülejäänud läksid linna edasi. Ma pean ikka Glead ja Margiti tänama, et nad minuga jännata viitsisid, eriti Glea, kes igakord kui ma kuskile arsti juurde lähen, käpuli käin või mul niisama paha olla on , alati aitab ja "pai" teeb.
Selgus, et eelpool nimetatud politsei jaoskonnas töötav kiirabi/arst on juba öisel kellaajal kinni. Saime politseilt kaardi kuhu märgiti ringiga lähima haigla asukoht. Kuna see kaardilt ei paistnud väga kaugel, otsustasime minna sinna jala või rattaga..aga mu käsi tegi ikkagi põrguvalu ja ma olin suht häda vist, siis loobusime sellest mõttest ja politsei tellis meile takso. Ma ei teagi kas taksojuhil hakkas minust hale või see oli nii lühike sõit, aga igatahes taksomeetri näit minu teada terve sõidu jooksul ei suurenenud :).
Jõudsime haiglasse, kurtsime oma muret, arstitädi ütles, et siin läheb vähemalt kaks tundi aega, kas me oleme nõus nii kaua ootama. Olime nõus ootama! Käest tehti pilt ja siis suundusime ootekabiini. Lisaks meile oli seal veel kolm traumaga inimest, pluss nende saatjad. Kaks kolmest olid samuti rattaga kukkunud, ühel oli parem käsi haige, nagu minulgi ja teine oli õnnetult nina katki kukkunud. Kolmanda poisi jalg sai vigastada
moshpitis , kus keegi talle suures tantsuhoos jala peale astus. Glea leidis riiulit mõned lasteraamatud, kust oli hea holland keelt õppima hakata.
Kuidagi saime teiste vigastega jutu peale ja võiks öelda, et traumapunkti ooteruumis oli väga lõbus. Korra pidi isegi turvamees meile ütlema, et me vaiksemalt võtaksime, see on siiski haigla. Oodates kutsuti meid ükshaaval edasi ja mina sain viimasena ooteruumist minema. Margit oli vahepeal toolide peale magama jäänud ja Glea istus vapralt edasi.
Mind juhatati edasi teise ruumi, kus sai erinevad voodid kardinatega eraldada. Ka seal pidin tükk aega ootama, jälgisin teisi inimesi ja mõtlesin juhtunu üle järele. Ja mis ma siis mõtlesin.., et siin Amsterdamis juhtuvad minuga iagasugused asjad ja kimbutavad haigused, mis muidu olid viimati põhkooli aegadel. Algas ju reis Amsterdami kõva põiepõletikuga, natukene aega tagasi oli silmapõletik ja nüüd siis külastus traumapunkti, lisaks veel köha ja nohu.. ma olen Amsterdamis oldud kuue kuu jooksul olnud rohkem haige kui viimse kahe aasta jooksul. Imelik, ma loodan, et see rutiin Eestis ei jätku!
Igatahes... istusin ma siis seal nukra näoga kuni üks noormees endale automaadist vett valama läks. Vaatsin ta poole siis kurva pilguga ja palusin, et ta mulle ka ühe tasstäie tooks. Kurk oli küll väga kuiv ja setõttu kõlas mu hääl nagu vanal suitsetajal. Selgus, et abistaval noormehel oli üks sõber liiga palju joonud ja nüüd lamas tilgutite all. Kahju, kuid ta ise näis positiivsena, et kõik saab korda. Loodame parimat.
Plastiktops sai veest tühjaks, kuid mina istusin ikka üksi..vahepeal oli seal nii jahedaks läinud, et mõtlesin jakki tooma minna. Mõtlesin, et äkki siis just keegi tuleb ja mind ei ole. Otsustasin paigale jääda, näppisin jalgade hoopiski enda ees olevat voodit, kus oli palju nuppe ja kange. Uudishimulik inimene nagu ma olen, sai voodil käetoe püsti, alla enam ei saanud. Natukene veel ootamist, uus topsitäis vett ja siis tuli arst. Vajutas mu kätte, tegi haiget, käskis liigutada, rääkis et luumurdu ei ole, mõra võib-olla on, kuid paistetuse tõttu ei ole täiesti aru saada. Sain elastiksideme ümber käe ja lisaks kolmnurk rätiku, et käsi ümber kaela siduda. Kirjutati ka vauvaigistid ja öeldi, et kahe päeva pärast, kui väga valus ei ole, võin harjutusi tegema hakata. Teisipäeval pean arstile tagasi helistama ja uuesti ülevaatusele teha.
 |
| Teel koju |
|
Esimene öö oli käsi väga valus, ärkasin selle tõttu varem üles, võtsin valuvaigisteid ja viskasin diivanile pikali. Riidesse panemine oli omaette teater ja ettevõtmine. :D Eile (24.04.11) sain vetsus juba kahe käega püksnööbi kinni panna ja trükkimisel saan ka mõlemat kätt kasutada. Üldiselt arendan siin usinalt oma paremat ajupoolkera ja loodetavasti saan nüüd targemaks. Piimapaki korki veel kahe käega pealt keeratud ei saa. Käsi on ikka poole võrra suurem kui tavaliselt ja lisaks on juurde tekkinud erinevad sinikad (kollased, lillad ja sinised). Ma loodan, et kuningannapäevaks saab käsi ikka korda ja lennujaamas ei ole ka eriti tore oma kohvreid vedada, kui üks käsi ei kannata.
Laupäeval (23.04.11) käisime Margitiga linnapeal, punaste laternate tänaval, kohvikus ja muuseumis.Õhtul käisime ka suurel vaaterattal, mis praegu Dam squarile püsti on aetud. Vaade oli väga mõnus. Margit valis ilma poolest kõige parema aja, et külla tulla. Terve nädal on olnud kuni 25 soojakraadi ja jakid ning kampsunid on juba ammu unustustehõlma vajunud. Siin on juba suvi!!! MÕNUS!
 |
| Vaaterattal |
 |
| Margit punaste laternate tänaval |
Pühapäeval logelesime Vondelpargis ja pidasmie piknikut koos Erasmuse inimestega, kellest enamus olid itaallased. Peaks mainima, et nad räägivadki nii, nagu tavaliselt filmides neid jäljendatakse, rõhutades teatud silpe ja häälikuid. Naljakas..
Õhtul saime kadri ja Liisiga kokku. Kas need on palavad ilmad või on mingi muu põhjus, oleme me pidevalt väsinud ja uimased, magamine on üks meelistegevus.
Täna (25.04.11) võtame rahlkult ja lebotame niisama, õhtul saame võib-olla Ewoudiga kokku ja lähme linnapeale. Midagi erilist ei viitsi küll teha täna..
Homme lähme anname Gleaga "lahutuse" sisse, ehk siis kirjtame end pragusest elukohast välja, pärast seda lähme Nemo teaduskeskusesse ja õhtul läheb Margit koju..
Vaatasin lehest, et Eestis on ka juba päris kevadine ilm. Loodam, et kuuendal mail on sama ilus ilm, sest muidu me keeran otsa ringi ja tulen Amsterdami tagasi!
Tervitused kõigile,
Mae