Vahepeal on jällegi palju aega möödunud, kuid ma ei ole ühtegi postitust kirjutanud..olen selle koha pealt mõnikord ikka väga laisk.
Igatahes... vahepeal oli meil koolist vaba nädal (21.02-27.02.11). Ausalt öeldes ei teinud me vaheajal peale magamise ja niisama molutamise suurt midagi. Vabariigi aastapäeval tegime photoshoot'i, mille tulemust te nägite eelmises postituses ja sõime õhtul kiluvõileiba.
26.02 toimus Hole in the wall pubis eestlaste pidu, mida Katrin (see sama tore neiu, kes meid alguses väga palju aitas) korraldas. Ja nagu tavalseks saanud, kohtasime me eestlasi juba enne peole jõudmist trammis, kui me ajasime vist jällegi imelikku juttu. Väga lõbusad tegelased igatahes.
| Käesurimine Liisiga, Liisi võitis! |
Pidu algas pidulikult hümni laulmisega ja avakõnede pidamisega. Kohapeal toimusid erinevad võistlused, tants, trall ja viktoriin. Sai juua Vana Tallinnat ning laulda õllepruulijat, mis traditsiooniliselt lõppes laua all. Kohalikud baarimehed vaatasid natukene imelikult, kuid meil oli väga lõbus. Õhtu läbi mängis Eesti muusika. Kohat oli tunne, nagu istuks kuskil Eesti pubis :). Toimus ka käesurumusvõistlus, kus ma sain ka mingi koha, kuid mitte esikolmikus..no auhinda ma igatahes ei saanud, kuid vahva oli ikka.
Viktoriinis saime kolmanda koha. Meiega ühes võistkonnas olid Liisi ja Kadri, kaks hästi toredat Eesti tüdrukut, kes hetkel mõlemad siin elavad ja töötavad. Üks neist lapsehoidjana ja teine tegelikult õpib ka siin.
| Ülemises reas: Glea, Liisi ja suvaline britt, kes pildile hüppas. | All reas: mina ja Kadri |
Uuest nädalast (28.02) algas jällegi kool. Esmaspäeval kell 11 ilusasti hollandi keelega.
Kooli meil hetkel väga palju enam ei ole. Kolm korda nädalas ja siis ka ainult üks loeng päevas.
Kolmapäeval (02.03) pidime Gleaga tegema ettekande, rääkdes Eestist ja võrreldes seda Hollandiga. Muidugi mainsime meie edusamme e- maailmas, näitasime helkured, kiitsime meie ilusat loodust ja kutsusime kõiki suvisele Tantsu- ja laulupeole!! Muidugi pidime rääkima pisut ka Eesti halvematest pooltest, ehk siis üliväkestest palkadest (siin on miinimumpalk muuseas 1424 eurot!) võrreldes Hollandiga, halvemast sotsiaalsüsteemist jne. Lõppkokkuvõtteks võib öelda, et meie ettekanne läks väga edukalt, paistis ka, et publik jäi sellega rahule! :)
| Glea, Jim, Dominic, Mae |
Neljapäeval (03.03) läksme Liisile külla ja pärast seda kahekesi veel linnapeale. Jim (üks Hollandi poiss, kes oli Erasmusega vahetusõpilane Eestis), kutsus meid peole, kus ta oli DJ rollis, ning seetõttu saime ka tasuta sisse. Mõeldud tehtud!
Peol olid kõik riietatud ingliteks või vanadeks roomlasteks, arupärimise peale selgus, et olime sattunud kristlike noorte peole... Jim meile seda varem ei öelnud, sest arvas, et me ei oleks muidu läinud. Hoolimata kõigest oli pidu vahva ja meil oli väga lõbus. Klubis olme kuni selle sulgemseni. Koju läksime seekord jala ning ööbussiga.
Reedel ootas meid jällegi loeng. Seekord käisime kursakaaslastega Amnesty Internationali Amsterdami kontoris, kus meile räägiti üldselt Amnsety tööst ja tutvustati ühte juhtumit lähemalt, mille põhjal pidime läbi tegema ka rollimängu.
Reede õhtu veetsime kodus ja kuna eelmisest õhtust oli unepuudus, siis mina läksin juba enne keskööd magama.
![]() |
| Alex, Mae, Chris ja Glea. Meie Chrisiga oleme lihtsalt erilised! :D |
Laupäev möödus Ewoudile kinki ostes/valmistades, sest õhtul toimus sünnipäevapidu! Muude asjade seas kinkisime Ewoudile CD Eesti muusikaga ja ülivägeva kaardi!
Pidu oli tore, kuid västav. Koju jõudsime järgmisel päeval kell 18 umbes. Ei, ei... pidu ei kestnud otseselt nii kaua, kuid jäime peopaika ööseks ja Glea magas kuni kella kolmeni päeval :P. Viisaka inimesena ootasin ma tema ärkamst, et siis koos koju minna.
Pühapäev möödus kodus puhates (kuigi tegelikult me jõudsime nii hilja koju, et oli peagi aeg taas magama minna).
Esmaspäev (07.03) Algas jälle kooliga. Ilm oli niii ilus ja päikseline, et rattaga oli lausa lust sõita. Pärast kooli käisime korra kodus ja otsustasime siis ühte kohalikest parkidest avastama minna. Kui aus olla, siis ma ei olegi Hollandis oldud aja jooksul nii palju puid näinud, ehk võis seda isegi metsaks nimetada. Kodune tunne tuli peale ja peagi loojuva päkese all oli mõnus jalutada. Käisime ka poest läbi ning ostsime õhtusöög tarbeks asju ning 2,4 liitrit piima, mis tänaseks on juba otsas ja pidime jälle poodi minna, et osta lisaks veel kaks liitrit. 2,4 liitrit on selline imelik mõõt, kuid kanistriga siin sellist müüakse. Muidugi on võimalik osta ka väikemaid, kuid meie ostame alati kas 2,4 või 2 liitrit. Arvan, et homme peab jälle poodi piima järgi minema!
Järgnevatel päevadel ootab meid üks teine park.
Järgnevatel päevadel ootab meid üks teine park.
| Kohalike kanali ääres parte toitmas |
| Glea ja park |
| Täesti tavaline lind A'Dam- Noordis! |
| Võtsin päikesevanni! |
| Üritasime Gleaga paati kaaperada |
Kui teil on kodus veel mõni vastlakukkel üle, siis võite julgesti meile saata. Sööksime suure isuga!
Kõikidele naistele kaunist naistepäeva ja ülejäänutele pikka liugu!
Tot ziens,
Mae

No comments:
Post a Comment