 |
| Freggo |
Heihooo, heihooo on kolimine hoos...
Oleme Gleaga endale uue kodu leidnud :) vahva. Sisse saame sinna kolida alles selle nädala lõpus või uue alguses. Kolime vist Esmaspäeval sest siis on kolimisautot odavam rentida.
Teisipäeval (11.01.11) oli meie viimane päev Tooropis :(. Pakkisime osad asjad juba esmaspäeval kokku ja teisipäeval veel viiimased asjad. Esmaspäeval võtsime ka Katrini käest saadud nari lahti ning tassisime need rauakolakad läbi pargi talle koju. lmselgelt vaadati meid imelikult. Tegevus toimus õhtuämaruses, võib-olla minagi oleks vaadanud, et kuhu need vargaplikad selle rauaga lähevad.
Patrick aitas meil ülejäänud asju kolida, ta sai töö juurest furgooni. Kuna ta auto sai alles kell kaheksa ja esimesena kolisime me tema asju, mis võttis rohkem kui kaks tundi , siis meie asjade kolimiseni jõudsime alles pärast südaööd.. Koridori pealt saime omale uue diivani ja köögilaua, ka juba toas olnud mööbli võtsime kaasa. Väga hea ja lihtne moodus tube sisustada :).Koos oma tavaariga kolisime Haarlemisse Chrisi juurde elama, kes vapralt ootas meid kuni me kohale jõudsime ( mis oli umbes öösel kahe kolme ajal). Ta ise pidi hommikul vara kooli minema, meie tundsime süümepiinu, et ta meie pärast nii kaua ärkvel oli. Ise saime magama alles nelja ajal..ajasime Patricku ja Gleaga juttu. Patrick oli ka kaks ööd Haarlemis, sest ta enda pesa ei olenud veel täielikult valmis.
 |
| Kogu meie maine vara.. |
Vahepeal sai valmis ka seinamaaling Tooropis, mõned majanaabrid ulatasid ka oma abistava kunstikäe ja kritseldasid midagi.
Vahepeal käisime ka Patrickul abiks remonti tegemas ja seinu värvimas, meie lootused täideti ja saime isegi pintsleid ja värvirulle katsuda. Peaks mainima, et pagana head värvijad oleme...tegime oma naiseliku pilguga korralikumat värvitööd kui mõned poisid. :)
 |
| Heihoo, heihoo on värvimine hoos. Glea, Ivar, Ewoud ja Patrick :) |
Chrisi juures Haarlemis olime kuni Esmaspäevani (17.01.11). Esialgu plaanisime pühapäeva kolida, kuid siis oli autot poole kallim rentida. Chrisil ei olnud selle vastu midagi, et kauemaks jääme. Endalgi oli sealt lõpuks kahju ära minna. Väga kodune tunne oli ja Chris oli niii lahke ja hea meie vastu. Ei tea isegi millega selle hollandlaste lahkuse ära oleme teeninud. Chrisi olime tegelikult enne umbes neli korda näinud ja tema meid ka, ometigi kutsus ta meid neda juurde elama.
Kes veel ei tea, siis Chris on Patricku töökaaslane ja parim sõber ja Patrick on meie naabripoiss..
Pühapäeval (16.01.11) käisime Chrisiga rannas. Meil vedas jubedalt, sest üle pika aja ei sadanud, vaid paistis terve päeva päike..nagu kevad juba. Jalutuskäik rannas oli äärmiselt hea ja positiivne lõpp kolimisrohkele nädalale. Kõige esimesel pildil üleval on Chrisi kass Freggo. Väga sümpaatne tegelane :)
 |
| Zandvoorti rannas. Glea, mina ja Chris |
|
Nagu sai mainitud, siis esmaspäeval pakkisime oma asjad jälle kokku, et alustada nädala jooksul juba kolmandat kolimist.. Nüüd oleme uues kodus juba, siin on ka väga mõnus. Nüüd peame küll ühist voodit jagama, kuid see on suur voodi, vajadusel mahuks ka kolmas meie keskele. Aed on ka olemas, saame kevadel päikest nautida ja vorste grillida. Üritame end ka Amsterdami elanikeks registreerida, saame kohaliku pangakaardi ja muud vajalikku. Kahju, et sellised tähtsad asjad alles siis saame, kui kolme kuu pärast juba koju vaja tulla. Aga eelmises kohas ei olnud võimalik sisse registreerida ja ilma selleta ei saa kohalikku pangakaarti.
 |
| Meie köök ja Glea nõusid pesemas. Mina tegin süüa. Nii, et fair trade :D |
 |
| Vaade mei elutoale |
Eile (17.01.11) otsisime uues elukohas kohalikku poodi. Kui natukene aega olime nõutult ringi tuianud, otsustasime abi küsida. Üks kohalik noormees, kes inglise keelt väga hästi ei rääkinud, otsustas meid poeni saata, pärast küsis kas me ikka kodu leiame üles. Huvitav kas ta oleks meid koju tagasi ka saatnud kui oleksime ta küsimusel eitavalt vastanud !? Jällegi näide kohalike headusest ja lahkusest..
Luban, et Eestisse tagasi jõudes ( ja siin ka juba) hakkan paremaks inimeseks..
Olge paid seal Eestis!
Mae :)