Ma olen juht, ma olen ratta juht ja keegi mind kinni ei pea..sest igat liiklusmärki ja igat rattavärki ma täpselt EI tea ja meeles ei pea! Kuid tegelikult oli meie esimene rattasõit väga mõnus. Vähemalt mulle meeldis. Glea veel väriseb kui mõtleb, et esmaspäeval on jälle vaja kooli minna. Ta tegi seitse väikest avariid ka ja kingaotsad on katki kulunud pidurdamisest (kuigi meil on ka ratastel pidurid olemas). Aga igatahes...reedene päev oli super päev ka sõitmiseks, päike paistis, ei olnud üleliia külm ja ei olnud ka üleliia soe. Korra eksisime ära, aga see võttis vaid paar minutit ja siis saime õigele teele tagasi. Tunnike on paras aeg, et kooli jõuda, kui niimoodi ilusasti rahulikult sõita. Ei taha koolis mingi higikoll olla. Ja ma tõesti ei tea kas ratturitel Amsterdamis on alati õigus igal pool sõita kui foor teisiti ei väida. Ma ka sõitsin mööda ringteid ja ristmikke, lootes, et keegi mind alla ei aja. Aga see tähendab vist, et ma olengi peaaegu nagu kohalik, kes ei karda rattaga igal pool sõita ja surma saada.
Rattalukud saime ka omale, mis ei olnudki nii kallid kui ma arvasin. Ostsime kolm lukku 40 euro eest. Mina tahtsin tingimata roosat lukku oma mehise ratta juurde ja selle ma ka sain, Glea võttis samuti roosa luku ja siis lisaks veel üks eriti suur must lukk, et saaksime rattad omavahel ja posti külge kinnitada. Kui keegi tahab neid varastada, siis natukene pusimist ehk ikka.
Aga nüüd tuli lumi maha ja läke külmaks. Ei sõida jälle rattaga. Nüüd on kohe üldse rattaid linnapildis vähem näha, aga siiski jagub neid rohkem kui Eestis. Meie Gleaga otsustasime oma riideid ja tervist säästa ja nüüd liigume jälle ühistranspordiga. Kohe kui lumi ära sulab, hakkan mina uuesti rattaga sõitma!!! Aga samas paistab, et tuleb jälle üks korralik talv Euroopas. Meil päike paistab aga õues on miinus viis kraadi. Tuule tõttu tundub see kaks korda külmem!
Eelmine nädal oli muidu üldiselt vaikne, ei viitsinud erit välja minna ja kedagi külla ka kutsuda. Glea õppis ja mina vaatasin natukene seebikaid.
Kuigi laupäeval käisime siiski linnapeal, et mitte tervet päeva kodus istuda. Läksime õhtul linnapeale ja liikusime kõige elavamasse kohta Amsetrdamis- Leidseplein või siis teisisõnu Entertainment Center . See on suur plats, kus ümberringi erinevad pubid, klubid ja kohvikud. Praegu on seal ka väike uisuväli ja jõuluturg. Uisusväli on umbes sama suur kui Mariti tuba ja selle keskel on veel kaks puud ka ( ok, tegelikult on natukene suurem kui Mariti tuba, kuid mitte palju). Jõuluturg on ka tore, kuigi terve Leidseplein on Raekojaplatsist väiksem, leidub seal siiski palju toredaid putkasid. Peamiselt müüakse seal süüa ja juua- bratwurst, hiina toitu, hõõgveini, puuviljad kastetud šokolaadi (banaanid, õunad, maasikad, viinamarjad jne! nämm), crepes, neegrimusid ehk siis need vahukommid kaetud šokolaadiga, kui seal on neid nii palju erinevaid, et silme eest läheb kirjuks. Mõned käsitöö asjad on vist ka, kuid siiski peamiselt toit. Eile maitsesime seal bratwursti, mis oli päris hea. Kui me Leidsepleinil külmetasime ja asvastasime, et viimasest trammist maha olime jäänud, siis tuli üks indoneesia-hollandi-iiri ja veel paljudest erinevatest suguvõsadest pärit mees, kes kutsus meid salsat tantsima ning arvas, et me oleme kaksikud. Kuna me olime külmavõetud nägudega, oletas ta, et me ei ole külmaga üldse harjunud, et siin on miinu kaks kraadi ja sentimeeter lund..et te vaesed tüdrukud peate siin külmetama. Ajas naeru peale, sest ta ilmselgelt ei teadnud kus Eesti on ja seda, et meite maal on üldjuhul palju, palju külmem. Salsa tantsust me viisakalt keeldusime ja asusime koduteele.
Sel teisipäeval (01.dets) käisid meid kursakaaslased külas. Kuna teisipäeviti on Amsterdamis üks Erasmuse pidu, siis enne otsustasime meie juures istuda. Kõik kohale ei tulnud aga kohaletulnutega oli väga lõbus. Peo lõpupoole ühinesid meiega ka kolm majaelanikku. Oli tore..aga enamus siiski linna peole ei viitsinud minna (mina olin ka nende seas). Õues oli külm ja lumine ka..
| Kursakaaslased on meil ka toredad! |
Neljapäevaks tegin ma kooli kooki, sest ühel kuraõel, Sandral, oli sünnipäev ja Nivikka pakkus välja, et teeme kursuse poolt talle üllatuse. Üllatus talle meeldis ja kook maitses ka :) Õhtul läksime ühikasse sünnipäeva tähistama. Seal ajas meid kella ühe ajal välja üks väga ülbe noormees, kes ei lubanud sekundidki kauemaks jääda. Mis meil muud üle jäi kui õue külmetama minna. Kuna me ei teadnud kuidas sealt täpselt koju saada ja viimane ühistransport oli ka juba lõpetanud liikumise, siis jalutasime kesklinna ja sealt ööbussiga koju... õnneks ära ei külmunud.
Reedel käisime kinos..suur, suur kino oli ja vaatasime Potteri filmi (jah Marit, ma loen need raamatud ka ükskord läbi!). Pilet maksab siin 9 eurot..polegi kõige hullem.
Kodus ootas meid väike pidu..mitte midagi erilist, istusime niisama filmimehe toas, rääkisime juttu. Kuigi jh hiljem arenes see õhtu osade jaoks karaokeõhtuks. Mina jällegi osa ei võtnud, kahju kui teised peaksid minu pärast kurdiks jääma! Nalja sai igatahes rohkem kui rubla eest! Ma hakkan vist vanaks jääma, sest olin esimeste seas kes magama kobis.
Vahepeal on meile jällegi lund juurde sadanud! Ostsime poest mandariine, tegime piparkoogimaja (Kaire toodud valmis juppides) ja lumemme. Ega need jõulud väga kaugel ei olegi! Mandariinid kaovad kilode kaupa mu suhu. Mul on mingi allergia ka, aga see ei ole vist mandariinidest, kuigi ma ei tea kas kilo mandariine päevas kõige parem idee on!?
Täna on väga laisk laupäevak. Homme peab jälle tubliks hakkama. Need õppimisasjad ei ole endiselt kuhugi ära kadunud.
Tervitaks kõiki inimesi kellel on lokkis juuksed!
Goedeavond!
Mae
Tervitused vastu võetud!
ReplyDeleteTervitaks Amsterdamis üht linalakka ratturit! :)
ReplyDelete