Saturday, December 18, 2010

Ich spreek natukene every taal I kenne..

.. ehk siis on mul siin ka suurepärane võimalus rääkida saksa keeles, lisaks eesti, inglise ja hollandi keelele. Vahel lähevad küll sõnad sassi ja ükspäev  ma unustasin juba ära kuidas on laupäev saksa keeles, sest hollandi keeles on see Zaterdag. Ja siis ma ükskord tahtsin Glealt midagi küsida ja küsisin seda inglise keeles ja Kairega messengeris rääkides viskasin ka kogemata mõned ingliskeelsed sõnad vahele. Mõnikord on keeled nii segamini, et üheski keeles ei tule vajalik sõna meelde. Hollandi keeles tegelikult ma veel palju ei oska, aga laused mida tean, üritan ikka hoolega kasutada. Majaelanikud on ka hakanud minuga hollandi keeles rääkima. Lihtsaid asju siiski, et kuidas läheb jne. Alati kõigest aru ei saa ja siis on jälle lihtsam inglise keele peale üle minna. Aga vahel on nii tore seltskonnas olles taibata, et ma sain isegi aru millest nad rääkisid. Erinevalt algusest, mil ma ei saanud üldse aru kus üks sõna lõppeb ja teine algab. Muidugi on kohaliku ropud sõnad selgeks õpetatud.
 Eilne päev (17.dets) ei olnud kõige parem päev. Eelmine nädal saime peaaegu kindla vastuse, et saame oma praegusesse elukohta kauemaks jääda. Olime õnnelikud, kuid üritasime hoida siiski kainet mõistust, sest vastus ei olnud 100% kindel. Aga siiski lootsime parimat, sest uued ja vanad majaomanikud olid kahe käega selle poolt, et siin võib veel aastakese elada. 
Eile saime teada, et tegelikult ikkagi ei saa siia jääda. Välja peame kolima 12.jaanuar. Häid jõule, te olete kodutud. Ja põhjus miks me siia jääda ei saa on see, et linnavalitsus ei viitsi paberimajandust korda ajada. Liigne bürokraatia vms. NÕME. ma ei taha siit ära kolida :(!!! 
Aga muidu oli eile ilus ilm vähemalt. Sadas laia lund ja kogu Amsterdam oli kaoses, sest ilmselgelt nad ei oska liigelda ja elada, kui maad katab 10 cm lund. Sahkasid me tee peal ei näinud ja kuuldavasti hakkab linnal ka sool varsti otsa saama. Küll aga nägime palju suvekummidega autosid, kes suuremate ja väiksemate teenurkade peal kinni olid jäänud. Kuna me olie trammis samal ajal, siis ei saanud ka lükkama minna. Keegi teine ka ei läinud, vaatasid pealt ja tegid pilte :D. Tegelikult kesklinnas olid üldse teed täiesti jääs.. nalja kui palju, vähemalt meie jaoks. Õnneks ise pikali ei kukkunud, kuid palju puudu ka ei jäänud.



Tahtsin veel lühidalt rääkida ühest hästi lahedast lektorist, kelle loengud kahjuks läbi said :(.
  Igatahes.. ta on ligi 30 aastat vana türgist pärit moslem, kes religiooni ei praktiseeri, tarbib alkoholi ja on avalikult gay. Ta rääkis alati väga huvitavalt ja nalja sai kui palju tema loengutes. Parasjagu kui rääkisime kultuurišokist, siis ta mainis ka, et sai mõni nädal tagasi kultruurišoki osaliseks. Nimelt läks ta ühe oma sõbraga peole ja kui uksest sisse astus oli ta hämmingus, et kuhu kohta ta sattunud on. Ütles, et tema ja ta sõber olid vist ainukesed normaalsed gayd seal peol. Peol olid transvertiidid, nahkriietes mehed, drag queenid ja igasugu muud kuulsad ja kummalised. Laual oli kokaiin ja alkohol ja kõik olid omas elemendis. Ta arvas, et läheb tavalisele majapeole aga sattus hoopis kuhugi mujale. No tema juttu kuulata oli igatahes väga naljakas..ilmselgelt naljakam, kui minu kirjutust siit blogist lugeda. Aga siiski on väga kahju, et temaga enam loenguid ei ole.
Aa..ja üks teine õppejõud. 60ndates mees. Ütles, et uuel aasta kui on viimane loeng, siis võiksime selle varem ära lõpetada ja üle tee pubisse õlut jooma minna. Noh nii, et otsad kokku tõmmata ja head aega soovida :D. Vahvad lektorid siin Amsterdamis!
Kuulsin Maritilt kaebusi, et mu postitused on liiga pikad. Uuest aastat üritan end parandada ja lühemalt kirjutada. Mulle endale ka tegelikult ei meeldi pikki postitusi lugeda ...
Järgmine nädal koju! Elagu hapukapsas, sült ja sealiha!!

Tervitaks ümber maailma tuuritavaid Sikkuteid! Pole nendest ammu kuulnud!

Mae Rae 

PS! ühe asja pean veel lisama, mis mulle nalja valmistab ja samas ka pettumust. Väga paljud kohalikud arvavad, et Eesti kui endine idabloki riik on vist veel keskajas. Esiteks nad ei tea, et me oleme Euroopa liidus, siis teiseks nad olid imestunud kui kuulsid, et ka meie kuulame vahest lääne muusikat ja siis mõned päevada tagasi küsis üks naabripoiss ühise õhtusöögi ajal, et kas meil Eestis majoneesi ka on!  No mida iganes..me leiutasime Skype (no mitte täielikult aga nemad seda ei tea) ja tuludeklaratsiooni teeme ka ilma paberiteta.. vot siis nii!  Tervitusi ka koopainimestele Eestisse, kes ei tea Michael Jacksonist midagi!

4 comments:

  1. Kallis Mae,

    erinevalt Maritist meeldivad mulle sinu pikad lood kohe väga - ma väga palun ära raiska oma talenti mingite "lühijuttude" peale. Ootan edasi pikki kirevaid kirjeldusti Mokumist - kuigi enne vist jõuad sa meile "live" esitluse teha 23-dal.

    Kata

    ReplyDelete
  2. Mis jama see Marit ajab? Talle ei meeldi sinu pikad kirjutised?! Ütle talle lihtsalt 'Taff lakk' ja kirjuta ikka enda muljeterohkeid kirjatükke edasi :D Vot! :D

    ReplyDelete
  3. Tere!

    Tundub, et pean ennast veidi kaitsma. Mae laimab mind alusetult. Minule ka meeldivad tema pikad kirjutised. Mulle ka meeldib lugeda. Aga mõned on mulle kurtnud, et nende jaoks on kirjutised liiga pikad. Ei hakka siin nimesid nimetama. Lihtsalt edastasin teiste mõtted Maele.

    Marit

    ReplyDelete
  4. Vabandan Mariti ees! Väljendasin end valesti. Maritile meeldivad pikad postitused, ta ütles, et mõnele teisele ei meeldi!
    Mul on hea meel, et on ka teisi pikkade postituste fänne!

    ReplyDelete