....ehk siis Glea sõnad mulle ühel ilusal koolipäeval. Samas pidi see kompliment olema :D No siiamaani on olnud väga lõbus ja tore igatahes.
Esimene koolinädal on seljataga ja see on olnud küllaltki teguderohke. Õppejõud ja ained ise on huvitavad.. Esmaspäev on kõige kiirem päev, mis algab keeletundidega kell 11 ja saab (uue) tunniplaani järgi läbi kell 18. Enne oli kella kaheksani ja vahepeal olid suured ajavahed, me käisime siin linnapeal söömas. Me üldse kuidagi palju sööme siin. Viimasel ajal oleme küll palju võileibu söönud omas kodus. Üheks lemmiksöögikohaks on meil Wok to Walk. (www.woktowalk.com) See on selline hea ja kiire hiinakas, kus saab tellida viie erineva nuudlisordi ja kahe erineva riisisordi vahel, lisaks sinna juurde sobivad lisandid erinevatest lihadest alates, kuni juurikate ja seenteni välja. Muidugi ka erinevad kasted, mis on tasuta. Kohapeal saab vaadata kuidas wok pannil kiiresti kokku segatakse. Maitseb hästi ja on tervislik. Kuid kindlasti on kodus odavam süüa..(aga samas sinna woki sööma lähen ma veel mitmeid kordi :) Ma ükskord teen eraldi sissekande Amsterdamis söömakultuurist ja meie osalemisest selles. Aga praegu veel koolist..
Igatahes, mis tunnid meil siin on..Intercultural communication and councelling, personal leadership, community theater, working with families jne. Kõik ained on inglise keeles ja enamjaolt ainult meie grupile, kuid osades osalevad ka kohalikud. Kodutööd on juba palju, erinevad grupi- ja kodutööd. Pikim neist on 12- 15 lk essee. Samas, Eestist on kuidagi kombeks saanud, et tunnis eriti kaasa ei lasta rääkida ja tuupimine toimub vaid eksamiks...ma ei teagi, mis mulle kõige parem on. Igatahes ma tean, et kodus mulle esseid ja kirjatükke kirjutada eriti ei meeldi, kuigi nende läbi õpib väga palju. Kui oleks võimalik teha arvestus tunnis kaasarääkimise arvelt, oleks see väga tore!! Glea ütles ka , et miks ma pidevalt räägin..ma ise ka ei tea..Aga samas, kes küsib, paistab loll viieks minutiks, kes ei küsi, jääbki rumalaks ( mitte, et ma rumalaid küsimusi loengus küsiks :P)
Meie Gleaga võtame kokku seitse erinevat loengut, võimalus oleks võtta üheksa, kuid otsustasime kahest loobuda. Need lisandusid tunniplaani hiljem ja ei tundunud ka nii huvitavad kui esialgsed loengud.
Tegelikult saime me teada, et põhimõttelsielt saab kool meie jaoks läbi juba jaanuaris ja kevadel ei olegi aineid. Me jääme siia siiski kauemaks ja võtame kevadel veel keeletunde ja mõnda muud loengut. Tallinna Ülikool teab niikuinii, et me siin kuus kuud oleme.
Reedel on meil üks huvitavamaid loenguid üldse- kohalikud sotsiaalasutuste töötajad käivad meile loenguid andmas . Seetõttu käisime me sel reedel punaste laternate rajoonis ja külastasime PICi ehk siis Prostituton Information Center . Selle on rajanud endine prostituut, kes hakkas prostituudiks 16 aastaselt selleks, et osta omale tõukoer (koera ostis ta kohe pärast esimest tööpäeva) Sealt saab erinevat infot seksitööstuses töötajad, seksi ostjad ja niisama huvilised. Osta saab ka erinevaid meeneid, raamatuid ja muud seonduvat nänni. Osaleda saab ka ekskursioonil läbi rajooni. Mida tegime ka meie. Kõike rajooni me läbi käia ei jõudnud, kuid aega on seda ka omapäi avastada.
Meie kursakaaslased on ka toredad, kuigi eriti nendega koos ei ole olnud. Teisipäeval oli üleüldine erasmuslaste pidu kesklinnas, kus me kõik käisime. Aga seal oli nii palju rahvast, et liikuda oli suht võimatu (ilmselget oli rahvamasside põhjuseks tasuta šampa :D). Meie läksime Gleaga viksilt ja viisakalt viimase bussiga koju. Kolmapäev oli täielik lebopäev. Riidesse saime alles pärastlõunal ja siis ka selleks, et poodi süüa ostma minna. Väga häiriv, et kohalikes toidupoodides ei saa kaardiga maksta, niiet pidevalt peab meil sularaha olema. Esimeste nädalate kulutused on olnud suured. Varsti hakkama makarone sööma!
Saime teada, et siin majas saab maksa 20 euri, mille eest saab kuus korda süüa. Siis koos kokatakse ja koos süüakse, esimene selline söömaaega meie jaoks tuleb alles, sest neljapäeval nad ei teadnud meiega arvestada. Ma tegin omale võileva ja läksin niisama seltskonna pärast söömale. Igatahes jääme ootama, sest Jurre (hüüdnimega Banderas) paistab väga hea kokk olevat. Siinne seltskond on hästi tore ja on näha , et nad on kaua ühes majas elanud. Hoiavad väga kokku. Tore, et meid ka ikka seltkonda lastakse! Söömale järgnes filmiõhtu. Ewoud õpib filmindust ning tal on toas projektor ja suur valge ekraan, lisaks mugav diivan ja ilmselgelt neil kõigil on ka lademetes õlut külmikutes. Programmis olid Harry Potteri viies ja kuues osa. Vahepeal jäin magama, aga see oli pigem hilise aja tõttu, mitte igavuse.Igatahes tore õhtu oli. Ja jah..küll ma need raamatud ka läbi loen! Igatahes jääme ootama järgmisi filmiõhtud.Järgmine nädalavahetus on kambaga kinno minek, et vaadata seitsmendat osa (mis pidi linastuma 4D kinos, ainulaadne euroopas, nii et kõik te HP fännid.. :P) Aga me veel vaatame mis asjalood siis on. Sest.... (trummipõrin palun) reedel saabuvad Amsterdami Kaire ja Tom!! Nii lahe, ootan (ootame) juba põnevusega. Igatahes on laupäevale plaanitud ka meie soolaleivapidu. Siis kohe nii palju eestlasi koos, sest Katrini plaanime ka kutsuda. Kilukarp läheb vist avamisele. Vana Tallinna andsime Marcusele, nii et seda peam kuskilt juurde sebima (vihje, vihje..palun saatke meile alkoholi! :D)
Nii eile (ehk laupäeval) saime kokku Glea endise klassikaaslasega, kes tantsib Amsterdam Muusikatearis (?) balletti. Kohal oli ka kolleeg Gruusiast. Nad elavad niiiii lahedas kohas. Vana pangahoone täpselt keset linna, ehk siis Dam squarel. Sinna said nad elukoha läbi anti skvottimise. Tohutu maja, kus igal korrusel elab üks inimene, kuigi ilmselgelt mahub igale korrusele elama vähemalt kümme. Lubasid meid enda juurde võtta kui aastavahetuseks ei ole uut elukohta leidnud. Tegid meile ka majatuuri, näitasid suurt kööki, all keldris asuvaid seife. Peaseif oli küll tohutu ja vähemalt poolemeetrise paksu metalluksega. Sai ka katusel käidud ning Amsterdami kaugusest ning kõrgelt vaadatud. No tegelikult see katus oli suht kitsas ja libe, aga meil oli adrenaliin sees.
Eile käisime ka esimest korda coffee shopis koos Vladiga (Glea klassivend). See oli nii põnev ja uus kogemus meile. Seal coffee shopis on käinud mitmed kuulsused ( The Game, Eminem, Kelis, Woody Harrelson, Serj Tankian jne). Nende pilte võis ka seina peal näha, mida meie erilise entusiasmiga vaatasime ja kommenteerisime. Nagu lapsed kommipoes. Mees leti tagant vaatas ka meid imelikult, ilmselgelt arusaadav, et esimest korda sellist asutust külastasime. Kohvimaja kohta veel nii palju, et me ei suitsetanud ega ostnud sealt midagi (rahustuseks emadele isadele :) Aga järgmine kord pidime minema coffee shopi kus filmiti mingi osa Oceans 11 filmist (kuigi ma ei mäleta, et sealse filmi tegevuses oleks keegi kuskil kanepimajas käinud, ongi põhjust filmi uuesti vaadata).
Gruusia poisil oli kodust kaasa võetud vanaisa tehtud viinamarja samakas. Lõhnas nagu värvilahusti ja maitse oli ka suht sarnane. Kangust pidavat olema 60-70 kraadi. Vikat igatahes, seetõttu piirdusin ainult ühe pitsitäiega, et saaks teada mida seal kaugel Gruusias juuakse. Glea keeldus seda joomast :D
Leppisime poistega ka kokku, et läheme neid ükskord teatrisse vaatama. Pidime isegi tasuta piletid saama. Vahva, sest ei tahaks kultuursust siin kaugel maal ära unustada. Ballett on kergemini arusaadav ka kui kohalikus keeles etendus. Lisaks on põhjust oma kaasavõetud pidulikke riideid kanda. Jääme ootama, järgmine etendus, kus nad tantsivad on Uinuv kaunitar. Teisipäeval, kui meil on leongute vahepeal vaba auk, saame vaatama minna ka nende tantsutundi. Ja nagu nad ise väitsid on neil seljad haiged, sest nad peavad tõstma kuni 70 kg naisi..milline baleriin üldse nii palju kaalub?? No mina küll ei julgeks neil ennast tsta lasta, ise sellised kõrendid ja tõstavad 70 kilo kaaluvaid naisi. Väga edumeelne igatahes.
Koju jõudsime kolme-nelja ajal ning magasime lõunani. Alles paar minutit tagasi sõime päeva esimese söögi, milleks oli pakisupp. Kui viitsime, siis küpsetame ka pannkooke, sest maasikamoos, piim ning muu tarvilik pannkoogi tegemiseks on olemas. Ja piim maitseb siin normaalselt!! Ei olegi kõik piim juustuks tehtud :D. Jeee.... Väga laisk päev on olnud, kuigi nüüd peame õppima hakkama. Esmaspäevast lubasime tubliks hakata ja teha kõiki neid asju mida me sel nädalal ei viitsinud teha. Igatahes paistab väga tegus nädal tulevat.
Nagu sai lubatud, lisan ka mõned pidlid meie pesast. Nari saime tänu naabripoisile ilusati kokku pandud, alla pole keegi kukkunud ja magada saame hästi.
| Selline on meie pesa. Juba on kahju, et vähem kui kahe kuu pärast peame siit välja kolima :( |
Ilusat isadepäeva!! Tervitaksin ka oma isa- kallid ja musid Amsterdamist!
No comments:
Post a Comment